Adresówka dla psa – który model warto wybrać?

Adresówka dla psa

Zdjęcie dzięki uprzejmości Emmy Mik (licencja)

Adresówka dla psa to niewielki i niepozorny przedmiot, który jednak w pewnych sytuacjach okazuje się nieoceniony. Kiedy nasz pupil się zgubi, to właśnie dane z identyfikatora pozwalają mu bezpiecznie wrócić do domu.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów adresówek - czym kierować się podczas ich wybierania? Tak jak wszystkie inne akcesoria dla psa, identyfikator powinien być przede wszystkim wysokiej jakości, wytrzymały i odporny na zniszczenia.

Zobacz, na jakie adresówki warto się zdecydować, by zagwarantować psu bezpieczeństwo!

Adresówka dla psa - jak to działa?

Adresówka dla psa może mieć bardzo różne formy. Czasami jest to kawałek przytwierdzanej do obroży blaszki, w którą wsuwamy kartkę z danymi teleadresowymi. Może być to także specjalny breloczek, do którego wkładamy zwiniętą kartkę z danymi, jak również inna zawieszka.

Najczęściej adresówki są przymocowywane do obroży za pomocą specjalnego kółka, czasem jednak zostają przytwierdzone bezpośrednio do samej obroży np. za pomocą nitowania.To rozwiązanie jest możliwe tylko wtedy, gdy obroża dla psa jest skórzana lub parciana.

Jakie dane umieszczamy w adresówce? Przede wszystkim imię psa oraz numer kontaktowy do właściciela (a najlepiej dwa różne numery kontaktowe). Możemy też podać nasz adres zamieszkania, chociaż nie jest to konieczne. Inne dane, jakie mogą znaleźć się w tym miejscu, to np. numer chipa, jeśli pies jest zachipowany. Wówczas podajemy też nazwę bazy, w której go znajdziemy. Jeżeli nasz pupil cierpi na jakieś przewlekłe choroby również możemy o tym poinformować potencjalnego znalazcę.

Jaka adresówka się sprawdzi?

Nieważne, czy kupujemy jedzenie dla psa, smycz, czy też adresówkę - jakość zawsze powinna być na pierwszym miejscu. Pamiętajmy, że od tego, czy przy obroży będzie identyfikator, zależy bezpieczeństwo naszego pupila.

Adresówka dla psa musi być wykonana z wytrzymałego i odpornego na działanie warunków atmosferycznych materiału - jedynie wtedy będzie skutecznie chronić dane teleadresowe. Dobrym wyborem będzie np. adresówka chromowana w formie breloczka.

Sprawdźmy, czy jest ona dobrze przytwierdzona do obroży. Doskonale sprawdzają się tutaj blaszki przytwierdzone na stałe, ale mocne kółko, na którym znajduje się zawieszka czy blaszka, to także odpowiednie rozwiązanie.

Adresówka dla psa sprawi, że w razie problemów nasz pupil z pomocą życzliwej osoby szybko odnajdzie drogę do domu. Warto poświęcić nieco czasu na znalezienie trwałej i dobrze przytwierdzanej adresówki - to gwarancja spokoju w każdej sytuacji.