Identyfikator dla psa, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo pupila

Identyfikator dla psa

Zdjęcie dzięki uprzejmości George'a Hawkinsa (licencja)

Identyfikator dla psa, nazywany także adresówką, to jedno z podstawowych akcesoriów, które powinna zawierać każda wyprawka dla szczeniaka

Nikt z nas nie chce myśleć o tym, że jego pupil kiedyś się zgubi. Niestety, takie sytuacje często się zdarzają. Na szczęście przyczepiany do obroży breloczek czy specjalna tabliczka z danymi teleadresowymi pomogą mu w szybkim powrocie do domu.

Zobacz, jaki identyfikator sprawdzi się najlepiej i w jaki sposób go używać.

Identyfikator dla psa - coś więcej niż gadżet

Obecnie na rynku nie brakuje atrakcyjnych akcesoriów dla naszych pupili - szelki, derka dla psa czy piękne, kolorowe obroże z pewnością przydadzą się podczas codziennych spacerów. Nie możemy jednak zapominać o z pozoru drobnych sprawach, które mają jednak ważny wpływ na bezpieczeństwo zwierząt.

Identyfikator dla psa to jeden z takich niepozornych, a niezwykle ważnych przedmiotów, które każdy właściciel powinien zakupić. Adresówka jest przyczepiana do obroży - może być do niej bezpośrednio przytwierdzona bądź zamocowana z pomocą małego kółeczka. Uwaga! Przyczepiając smycz do obroży nigdy nie przytwierdzajmy jej do kółeczka mocującego identyfikator - prawdopodobnie nie wytrzyma ono mocnego pociągnięcia.

Identyfikator dla psa powinien być przede wszystkim trwały i mocno przymocowany do obroży. Musi być odporny na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a dane powinny być wyraźnie widoczne nawet po dłuższym czasie. Świetnie sprawdzi się np. chromowania, zakręcana i wodoodporna adresówka, w której bezpiecznie przechowamy ważne dane.

Jakie dane zamieścić na identyfikatorze?

W identyfikatorze osoba, która znalazła naszego pupila, powinna znaleźć przede wszystkim imię psa oraz numer kontaktowy do jego właściciela (a najlepiej dwa numery). Pamiętajmy, że podając numer zagraniczny powinniśmy podać także numer kierunkowy.

Niektórzy umieszczają w adresówce także aktualny adres zamieszkania, nie jest to jednak konieczne. W przypadku zwierząt zachipowanych możemy również podać numer chip oraz informację, w której bazie zostało ono zarejestrowane.

Identyfikator dla psa to coś znacznie więcej niż tylko modny, estetycznie wyglądający gadżet. Dzięki danym teleadresowym zamieszczonym na tabliczce czy w breloczku nasz pupil szybko się odnajdzie i bezpiecznie wróci do domu.