Jaka karma dla psa? Zobacz nasze propozycje!

Jaka karma dla psa

Zdjęcie dzięki uprzejmości m01229 (licencja)

Jaka karma dla psa sprawdzi się najlepiej? To pytanie zadaje sobie każdy troskliwy właściciel zwierzęcia, pragnący odpowiednio zadbać o jego codzienną dietę.

Wybór karmy powinien być podyktowany przede wszystkim dbałością o zdrowie naszego pupila. Warto wiedzieć, że częste zmiany rodzaju podawanego posiłku nie służą układowi trawiennemu psa.

Zbilansowana dieta powinna dostarczyć organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze i sprawdź, jakie karmy mokre i suche znajdziesz w naszym sklepie. 

Jaka karma dla psa? Naturalna!

Jaka karma dla psa zapewni naszemu pupilowi zdrowie i energię? Odpowiedź jest prosta: bogata w białko zwierzęce, bazująca na świeżych i naturalnych składnikach.

Odpowiednią zawartość białka zapewni mięso - dobra karma może pochwalić się wysoką jego zawartością; czasem warto też sięgnąć po karmę z dodatkiem ryby np. łososia. Ciekawą propozycję przedstawiają np. karmy Taste of the Wild, bazujące m.in. na mięsie dzikich zwierząt.

Zwróćmy uwagę na to, czy karma nie zawiera sztucznych wypełniaczy, syntetycznych witamin itp. Godna polecenia jest np. karma Nutra Gold Grain Free, w której nie znajdziemy powodujących często alergie ziaren zbóż. Z kolei karmy Natural Dog Food Company zapewniają witaminy dla psa naturalnego pochodzenia - w składzie znajdziemy np. siemię lniane, algi morskie czy kaszę jaglaną.

Wybierając karmę nie zapomnijmy też o wieku oraz stanie fizjologicznym zwierzaka. Jak karmić szczeniaka, a jak sukę w ciąży lub psa cierpiącego na konkretną chorobę? Warto poradzić się dietetyka psów i kotów, a także weterynarza.

Karma sucha czy mokra?

Często zastanawiamy się, jaka karma dla psa będzie lepsza - sucha czy mokra?

Tymczasem oba jej rodzaje mogą zapewnić naszemu pupilowi niezbędne składniki odżywcze, witaminy oraz minerały. Różnica polega na zawartości wody, której w karmie mokrej jest o wiele więcej. To sprawia, że niektóre psy lubią ją bardziej - wilgotne jedzenie ma lepszy zapach, więc jest dla nich bardziej atrakcyjne.

Niestety, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość białka i energii, potrzeba znacznie większej ilości karmy mokrej niż suchej. Dlatego podawanie tego rodzaju posiłków okazuje się dość drogie - karmy suche są bardziej ekonomiczne. Wybór należy do nas!

Jaka karma dla psa będzie idealna? Na pewno ta o wysokiej zawartości białka zwierzęcego, bez sztucznych wypełniaczy, a za to z naturalnego pochodzenia witaminami i minerałami. Nie zapomnijmy też o indywidualnych potrzebach oraz preferencjach naszego pupila.