Jedzenie dla psa – postaw na mięso!

Jedzenie dla psa

Zdjęcie dzięki uprzejmości Stephena Bowlera (licencja)

Jedzenie dla psa odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu naszego pupila. To właśnie jego zadaniem jest zapewnienie zwierzakowi dobrego zdrowia oraz energii niezbędnej do podejmowania codziennych wyzwań.

Podawanie psu odpowiedniej karmy jest wyjątkowo ważne w pierwszych miesiącach życia, kiedy intensywnie się rozwija, a także potem, kiedy potrzebuje sił do zabawy i poznawania świata. Jednak w późniejszych latach właściwe żywienie również jest niezbędne i pozwala mu długo cieszyć się zdrowiem.

Podstawą dobrej karmy jest wysoka zawartość mięsa - najlepiej tego wysokiej jakości. Zobacz, na co jeszcze zwrócić uwagę!

Jedzenie dla psa - jakość jest najważniejsza

Karmy suche dla psów bardzo często stanowią podstawę żywienia naszych zwierzaków. Jeżeli tak jest również w naszym przypadku, powinniśmy szczególną uwagę przywiązywać do ich jakości.

Najpierw sprawdźmy, czy karma zawiera dużą ilość mięsa, które powinno stanowić główne źródło białka w posiłkach psów. Ciekawym rozwiązaniem są produkty bazujące na mięsie dzikich zwierząt - w przypadku opierającej się na mięsie np. bizona czy dzikiego ptactwa karmy Taste of the Wild opinie klientów są bardzo pozytywne.

Zwróćmy też uwagę na to, czy karma nie zawiera sztucznych wypełniaczy bądź dodatku zbóż, które mogą powodować uczulenie lub różnego rodzaju problemy w funkcjonowaniu układu pokarmowego. Przykładem w pełni bezpiecznej karmy, która nie zawiera ziaren zbóż, jest Nutra Gold Grain Free.

Naturalne = bezpieczne

Jedzenie dla psa, oprócz wysokiej zawartości mięsa, powinno wyróżniać się także doskonale skomponowanymi składnikami, które powstają w ściśle kontrolowany i bezpieczny sposób.

Najlepsza karma dla psa to taka, która pozwala dostarczyć do organizmu naszego pupila wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a także witaminy oraz minerały. Nieocenione tutaj okazują się świeże, naturalne składniki. Coraz częściej sięga się po bogate w wartościowe substancje siemię lniane, algi morskie czy... długo niedocenianą, a teraz polecaną przez ekspertów kaszę jaglaną.

Warto kupując karmę sprawdzać, czy posiada ona odpowiednie certyfikaty, a także w jaki sposób kontrolowany jest proces jej tworzenia - to da nam pewność, że dajemy naszemu psu to, co najlepsze.

Jedzenie dla psa nie może być wybierane w sposób przypadkowy - to ono w dużej mierze decyduje o jego zdrowiu i samopoczuciu. Poświęćmy nieco czasu na znalezienie karmy optymalnie dopasowanej do jego potrzeb.