Smycz dla psa – jak wybrać odpowiedni model?

Smycz dla psaSmycz dla psa to sprzęt, którego zakup czeka każdego właściciela tego czworonożnego zwierzęcia. Jeśli chodzi o akcesoria dla psów, to właśnie ona - razem z obrożą - stanowi podstawowe wyposażenie.

Jej główną funkcją jest zapewnienie naszemu pupilowi bezpieczeństwa podczas spacerów oraz umożliwienie mu poruszania się w przestrzeni publicznej, gdzie nie może po prostu biegać luzem.

Warto jednak pamiętać, że dobrze dopasowana smycz gwarantuje komfort także opiekunowi zwierzaka.

Aby smycz dla psa spełniała dobrze wszystkie swoje funkcje, powinniśmy postawić na wysoką jakość oraz wybrać właściwy model. Na co zwrócić uwagę?

Smycz dla psa: rodzaje

Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo akcesoriów dla psów - niektóre z nich, jak np. obroża antyszczekowa, wzbudzają kontrowersje.

Smycz dla psa jest jednak takim sprzętem, co do którego nie ma wątpliwości: każdy z naszych pupili potrzebuje jej na co dzień. Najczęściej sięgamy po rozwiązania klasyczne, do których należy np. smycz jednoczęściowa, wykonana zwykle ze skóry, czasem też z metalowego łańcuszka lub specjalnej mocnej taśmy. Możemy też zdecydować się na smycz składaną o regulowanej długości, czy też najbardziej nowoczesną smycz automatyczną, gdzie skracamy i wydłużamy długość przez przyciśnięcie guzika.

Z drugiej strony, w sklepach dostępne są także smycze na wyjątkowe okazje - jedną z nich jest tzw. ringówka, używana podczas prezentowania psów na wystawach. Możemy kupić również specjalną smycz treningową lub umożliwiającą uprawianie joggingu bądź jazdę na rowerze w towarzystwie pupila.

Jak wybierać?

Smycz dla psa powinna być najwyższej jakości - tak samo jak np. karma dla zwierzęcia czy inny sprzęt. Dzięki temu będziemy cieszyć się nią przez długi czas, a korzystanie z niej będzie wygodne zarówno dla nas, jak i dla naszego psa. Szeroki wybór ręcznie wykonywanych i oryginalnie zdobionych smyczy oraz obroży znajdziesz w naszym sklepie - zapraszamy do zobaczenia bieżącej kolekcji akcesoriów dla zwierząt.

Zastanawiając się nad wyborem konkretnego modelu kierujmy się najpierw wielkością, wagą oraz temperamentem psa - od tego zależeć będzie m.in. szerokość smyczy.

Zwróćmy uwagę na trwałość materiału, z jakiego jest wykonana, a także na jakość mniejszych elementów np. karabińczyków - wszystko powinno być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, czy też inne niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Smycz dla psa to jedno z pierwszych akcesoriów, jakie kupuje właściciel tego zwierzęcia. Pamiętajmy, że chociaż design jest ważny i zapewnia nam cenne walory estetyczne, to na pierwszym miejscu należy postawić bezpieczeństwo oraz wytrzymałość tego sprzętu.