Szelki norweskie – propozycja dla aktywnych psów

Szelki norweskie

Zdjęcie dzięki uprzejmości Franka Kovalcheka (licencja)

Szelki norweskie to idealne rozwiązanie dla wszystkich właścicieli aktywnych psów. Są one uważane za jeden z najwygodniejszych rodzajów szelek, a jednocześnie dają niemal stuprocentową pewność, że nasz pupil się z nich nie wydostanie.

Tego rodzaju akcesoria dla psów możemy wykorzystywać zarówno podczas długich spacerów, jak też w trakcie uprawiania sportu razem z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Tak samo jak smycze, obroże czy linki treningowe,  powinny być to produkty najwyższej jakości - wytrzymałe, bezpiecznie i komfortowe w noszeniu.

Zobacz, jak wybrać odpowiednie szelki norweskie dla swojego psa.

Szelki norweskie - do czego służą?

W ostatnim czasie nie brakuje zwolenników zakładania psom szelek - rozwiązanie to uważane jest za bezpieczne i komfortowe, zwłaszcza podczas dłuższych spacerów lub w przypadku wyjątkowo aktywnych zwierzaków.

Na rynku znajdziemy różnego rodzaju akcesoria dla psów; także szelki występują w wielu nieco różniących się od siebie wersjach.

Szelki norweskie należą do tych rzadziej używanych typów i stworzone są głównie z myślą o najbardziej aktywnych psach. Pozwalają na bezpieczne oraz komfortowe uprawianie psich sportów, dzięki nim możemy też biegać razem z psem lub jeździć w jego towarzystwie na rowerze.

Posiadają na górze specjalny uchwyt, pozwalający na szybkie złapanie i przytrzymanie psa. Często mają też odblaski umieszczone na klatce piersiowej lub po bokach. Dzięki specjalnej konstrukcji pasek na przedpiersiu nie naciska na szyję zwierzęcia, a na jego klatkę piersiową.

Jak wybrać szelki norweskie?

Niezależnie od tego, czy kupujemy szelki dla yorka, czy też szelki norweskie dla dużego psa, zawsze kluczowy będzie rozmiar. Dlatego najpierw musimy zmierzyć naszego pupila, uwzględniając zwłaszcza obwód szyi oraz obwód klatki piersiowej. Zawsze warto zabrać zwierzę na przymiarkę do sklepu, by mieć absolutną pewność, że szelki pasują.

Niezwykle istotną kwestią jest odpowiedni materiał - powinien on być wytrzymały i odporny na otarcia, ale jednocześnie miękki i przyjemny w dotyku. Może być podszyty siateczką, która dobrze wpłynie na wentylację.

Sprawdźmy również, czy zapięcie szelek jest odpowiednio zabezpieczone i nie podrażnia ciała zwierzaka. Dodatkowym plusem szelek będą np. łatwość czyszczenia, elementy odblaskowe bądź miejsce na zaczepienie identyfikatora.

Szelki norweskie sprawdzą się świetnie w przypadku aktywnych psów oraz właścicieli lubiących uprawiać sport ze swoimi pupilami. Wybierając je kierujmy się jakością i zwróćmy uwagę na wymiary zwierzęcia.