Torba dla psa i inne rodzaje transporterów

Torba dla psa

Zdjęcie dzięki uprzejmości DrivingtheNortheast (licencja)

Torba dla psa to jeden z rodzajów transporterów, czyli specjalnych akcesoriów służących do bezpiecznego i komfortowego transportowania naszego pupila.

Pamiętajmy, że w ten sposób możemy przewozić jedynie niewielkie zwierzaki - w przypadku dużych przydadzą się klatki lub specjalne maty.

Transportery sprawdzą się przede wszystkim podczas dalszych podróży. Warto jednak mieć tego rodzaju sprzęt w domu, nawet jeśli nie jeździmy dużo po świecie. Przyda się w trakcie jazdy do weterynarza lub po prostu na zakupy - dzięki niemu przewożony samochodem pies będzie bezpieczniejszy, a także nie będzie rozpraszał nas podczas prowadzenia auta.

Poznaj różne rodzaje transporterów i sprawdź, który z nich warto wybrać!

Torba dla psa - różne rodzaje

Wybierając się w podróż ze zwierzakiem musimy pamiętać o wszystkim - warto zabrać m.in. miski, woreczki na odchody i wiele innych akcesoriów, wśród których nie powinno zabraknąć transportera.

Torba dla psa dostępna jest w wielu różnych wydaniach. W przypadku najmniejszych psów wystarczy specjalna torba na ramię, nosidło czy plecak. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest torba na kółkach, dzięki której przewożenie pupila staje się o wiele łatwiejsze.

Kupując torbę dla psa musimy pamiętać o tym, aby była ona możliwie lekka i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Tkanina powinna być oddychająca i w pełni bezpieczna dla zwierzaka. Musi też skutecznie chronić go np. przed deszczem.

Inne rodzaje transporterów

Torba dla psa to tylko jeden z licznych sposobów na przewiezienie czy przeniesienie naszego pupila.

Możemy także sięgnąć po tzw. kontener, wykonany z tworzywa sztucznego (nie może zawierać ono żadnych sztucznych substancji). Kontener powinien być lekki i odporny na zniszczenia, wewnątrz może znajdować się miejsce, w którym umieścimy pożywienie (takie jak np. sucha karma dla psa).

Kolejną opcją jest kosz wiklinowy. Jego niewątpliwą zaletą jest estetyka, musimy jednak pamiętać, że jest nieco ciężki i mało odporny na zniszczenia. Świetnie sprawdzi się natomiast podczas wycieczek rowerowych - możemy przyczepić go do pojazdu i podróżować razem z pupilem.

Torba dla psa sprawdzi się doskonale zarówno podczas zagranicznych wakacji z niewielkim psem, jak też w naszym codziennym życiu. Osoby często wychodzące lub wyjeżdżające ze zwierzakiem powinny zakupić też kaganiec dla psa, potrzebny np. podczas jeżdżenia komunikacją publiczną.