Wyprawka dla szczeniaka – sprawdź, co warto kupić!

Wyprawka dla szczeniaka

Zdjęcie dzięki uprzejmości Bev Sykes (licencja)

Wyprawka dla szczeniaka to zestaw akcesoriów, które powinien nabyć każdy właściciel młodego zwierzaka bądź osoba przygotowująca się na jego adopcję lub zakupienie. 

Powinny znaleźć się w niej przedmioty, dzięki którym codzienne funkcjonowanie stanie się dla szczeniaka łatwiejsze i bardziej komfortowe. Nie może zabraknąć też akcesoriów potrzebnych podczas wyjątkowych sytuacji jak np. podróż.

Niezależnie od tego, czy kupujemy karmę dla naszego pupila, czy też przedmioty do jego pielęgnacji, postawmy na naturalne składniki oraz najwyższą jakość, która będzie gwarancją zdrowia i zadowolenia szczeniaka. Zobacz, co powinno znaleźć się w wyprawce.

Wyprawka dla szczeniaka - jedzenie i spanie

Jedzenie i spanie to jedne z podstawowych czynności w życiu szczeniaka. Nic dziwnego, że to właśnie z nimi związane są najważniejsze akcesoria.

Wyprawka dla szczeniaka musi zawierać przedmioty umożliwiające karmienie szczeniaka - przede wszystkim dwie miski (jedna do karmy, druga do wody). Naczynia powinny być dopasowane do wielkości oraz rasy psa.

Należy także zakupić zapas wysokiej jakości karmy, dostosowanej do wieku naszego pupila oraz zawierającej jak najwięcej naturalnych składników - jednocześnie lekkostrawnych i mających właściwą wartość odżywczą.

Kolejnym krokiem będzie zakup legowiska. Może być to specjalne gotowe legowisko, ale też odpowiedniej wielkości kosz wyściełany kocem, czy też kawałek materaca. Legowisko powinno być na tyle obszerne, by pies mógł czuć się w nim swobodnie; ustawmy je w spokojnym, możliwie ustronnym miejscu.

Czas na aktywność!

Wyprawka dla szczeniaka powinna także zachęcać naszego psa do różnego rodzaju aktywności. Podstawą są zabawki dopasowane do wieku i potrzeb pupila. Wybierajmy te trwałe i naturalne np. gryzaki Antlers z poroża jelenia.

Zatroszczmy się też o higienę i właściwą pielęgnację, kupując szczotkę, grzebień oraz kosmetyki np. szampony dla psów. Natomiast jeśli prowadzimy aktywny tryb życia i często przemieszczamy się z miejsca na miejsce, możemy zakupić specjalne akcesoria dla psów pozwalające na wygodne podróżowanie z naszymi podopiecznymi.

Na koniec przypomnijmy o tym, co dla większości z nas jest oczywiste, ale też stanowi element wyprawki dla szczeniaka - smycz i obroża to podstawa wyposażenia każdego właściciela psa.

Wyprawka dla szczeniaka powinna być kompletowana z głową, bez pośpiechu. Postawmy na produkty wysokiej jakości, które nie tylko posłużą psu dłużej, ale też zapewnią mu zdrowie, komfort i bezpieczeństwo.